Tippler Yem - Adana Güvercin Yemi Tippler Yem - Adana Güvercin Yemi
tippler güvercin yemi adana

    POSTA GÜVERCİN YEMLERİ

 

 

MASTER BREEDING (TİP0110-P)

 

          Master  Breeding  Damızlık Yemi; protein, karbonhidrat ve yağların  ideal  dengesi  sağlanmış,  mükemmel  üreme yemidir.

Antioksidan   özellikli  ve  üreme  teşvik  edici  kırmızı  mısır ile 3 farklı  mısır  çeşidi,  karaciğer  koruyucu  ve temizleyici sinemari ve   milk - taste   içeren   devedikeni   tohumu   katkılı   bir   yem miksidir.

          Tippler Master Breeding yemi ile  yetiştirilen  damızlıkların yavruları  sütten  kesimde  3 gün,  yeme  alışmada  5  gün  daha öne alındığı gözlenmiştir.

 

 

 

SÜPER SPRİNT (TİP0111-P)

 

          Süper Sprint  Güvercin   Yemi;   100/300   km   yarışlar  için uygundur. Kart güvercinlerin vites yarışlarında ihtiyaç duyduğu hız  ve  gücü  sağlamak  için,  kolay  sindirilebilen,  kana   çabuk karışan  protein,  aminoasit,  karbonhidratlar  ve  yağ   asitlerini içeren tohumlardan özenle formüle edilmiştir.

          Yarışların  zorluk  derecesine  göre  Tippler  Enerji yeminin %15-20 oranında eklenmesi ekstra enerji sağlar.

 

 

 

SÜPER SPRİNT JUNIOR (TİP0119-P)

 

          Süper Sprint Junior Güvercin Yemi;  100/350 km yarış yemidir. Genç    güvercinlerin    kısa   mesafeli   sprint   yarışlarında    ihtiyaç duyduğu  hız  ve  ani  patlama  yapabilmek  için  sindirilebilirliği yüksek,  kana  çabuk  karışan  protein,  aminoasit  karbonhidrat  ve yağ asitleri içeren tohumlardan hazırlanmış çabuk ve yoğun enerji kaynaklı yem miksidir.

          Yavru   yarışlarında  rahatlıkla  kullanılabilecek  yarış  yemidir.

          Vites ve orta mesafe yarışlarında; yarışların zorluk derecesine göre  tippler  enerji  yemi,  Tippler   Supersprint   Junior  yemlerine %10-15 oranında eklenmesi ekstra enerji ve tork sağlayacaktır.

 

 

 

SÜPER DİYET (TİP0112-P)

 

             Süper  Diyet  Güvercin   Yemi;   düşük   protein,   yüksek karbonhidrat   ve   yağ   içeriğine   sahip   kolay   hazmolabilen tohumlardan oluşmuş miks yemidir. Kümese varış da mutlaka kullanılması  gereken  hızlı  toparlama   ve  arındırma   yemidir. Sindirilebilir   lif  ve  B   kompleks   vitaminlerce   zengin,   ham çeltikle zenginleştirilmiştir.

             Yarışacak  ve  yarışan  kuşlarda  mutlaka  kullanılmalıdır.

             Kolay hazmedilebildiğinden asitleşmeye (asidoz) neden olmaz güvercinleriniz Süper Diyet yemini severek tüketir.  Yarış yemlerine %50 oranına kadar karıştırılabilir.

 

 

 

ENERJİ PLUS (TİP0113-P)

 

            Tippler  Enerji  Plus  I. C.  Yemi; yüksek yağ içeriği ile komple spor  karışımıdır.  En  yüksek  kalitede  tahıllardan  ve  yüksek  yağ içerikli tohumlardan oluşturulmuş çok lezzetli yemdir.            Ekstra  kas  koruması  ve  ekstra  enerji  sağlamak  amacı  ile üretilmiştir.

            Küçük  yağlı  tohumlardan  hazırlanmıştır.

            Güvercinlerin sepetlenmeden önceki son günlerinde ekstra enerji  kaynağı  olarak,   Tippler  Supersprint,   Tippler  Supersprint Junior,   Tippler  Superstart  Plus  I.C.,   Tippler  Champion  Plus  I.C. grubu   yarış   yemleri   ile   birleştirilebilir.   Güvercin   başına  15 g. kullanılması gereklidir.  Şampiyon güvercinleriniz  bu küçük ekstra enerji atıştırmalıklarını çok sevecektir.

 

 

 

CHAMPION PLUS (TİP0114-P)

 

             Champion   Plus I.C.  Güvercin  Yemi;  500/1500  km  yarış   yemidir. Güvercinlerimizin  ağır şartlarda orta ve uzun mesafe yarışlarında ihtiyacı olan  karbonhidratları,  yağları,  proteinleri   ve  aminoasitleri  dengeli  bir şekilde  içeren kolay sindirilebilir özellikli çok yüksek enerjili karışımlardır. İçeriği ekstra enerji sağlaması bakımından şalgam tohumu ve diğer yağlı tohumlar  ile  zenginleştirilmiştir.

             Champion  Plus  I.C.  yarış  yemi;  Yarış  sezonu  boyunca hem genç hem de kart güvercinler için uygun ve çeşit sayısı fazla karışımdan oluşur. Güvercinlerin    protein    ve    yağ    gereksinmelerine    çözüm   sunmanın ötesinde  çok  daha  fazlasıdır.  Uzun  mesafeli  uçuşlar  için idealdir. Hafta boyunca  kuşların  beslenmesinde  kullanılabilir.  Hem  genç  hem de kart güvercinlerde  hafta  sonları  ek  yemleme  şeklinde, sepetlemeye hazırlık olarak kullanılabilir. Kuşlarınızın ihtiyaç duyduğu tüm besin elementlerini içerir.

             Champion   Plus  I.C.  ile   beslenen   güvercinler   yarışlarda   farkını mutlaka ortaya çıkarır.

 

 

 

SÜPER START (TİP0115-P)

 

            Süperstart Plus I.C. Yemi; 100/600 km yarışlar için ideal yem miksidir.  Güvercinlerinizin  kısa  ve  orta  mesafe  hız  yarışları için ihtiyaç  duydukları  protein,  yağ   ve   karbonhidratlardan  oluşan temel  besleme  unsurlarını  içeren,  sindirimi  kolay tohumlardan hazırlanmıştır.

            Özel deve dikeni tohumu ile zenginleştirilmiştir. (karaciğer koruyucu ve destekleyici). %37 oranında kolay sindirilebilen yerli mısırdan  oluşur.  Uçuş  sırasında  ekstra  enerji  için  Tippler Enerji Yemi  ile  birlikte  kullanılabilir.  Küçük  tohumlardan   oluşmuştur. Güvercinlerin yarış öncesi enerji depolaması için çok uygundur.

             Tippler Süperstart Plus I.C. ile beslenen güvercinler, başarıda mutlaka farkı ortaya koyar.

 

 

 

DÖRT MEVSİM (TİP0116-P)

 

             Dört  Mevsim  Güvercin Yemi; tüm yıl boyunca kullanılabilen, antioksidan özellikli kırmızı mısırla zenginleştirilmiş kolay sindirilen, lezzetli   ve   güvercinler  tarafından  çok  sevilen  özel  tohumlardan hazırlanmış  bir  yem  miksidir.  Yavru  kuşlar   yuvadan   ayrıldığında kullanılabilir.

             Tippler  Kondisyon  Yemi  ile  karıştırılarak   yavru  alma   yemi olarak  kullanılabilir.  Güvercinlerin dinlenme dönemlerinde Tippler Süperdiyet  yemi ile birlikte kullanıldığında, kilo ve vücut formunun kontrolünü  sağlar   (aşırı  kilo  alma  ve/veya  zayıflamayı  engeller). Yavru ve genç kuşların ev üstü/çatı uçuşlarında kullanılabilir.

 

 

 

SPECIAL SMALL SPEED MIX (TİP0118-P)

 

            Special  Small  Speed  Mix   Güvercin   Yemi;   özel   olarak seçilmiş mini yağlı tohumlar ve karbonhidrat içerikli tahıllardan hazırlanmış. Çok yüksek enerjili konsantre bir yükleme yemidir. Güvercinlerinizin eğitimi amacıyla kullanabileceğiniz mükemmel miksdir.

            Sindirilme  derecesi  yüksek  ve  enerji  içeriği  çok  yoğun olduğundan sepetleme öncesi beslemede ideal enerji kaynağıdır.

             Kesinlikle  ölçülü kullanılmalıdır.  Güvercin başına günlük 15 gr. miktardan fazla tüketilmesi önerilmez.

     Copyright © 2020 Tippler Yem Güvercin Yemleri. Tüm hakları saklıdır. Adana Web Tasarım