Tippler Yem - Adana Güvercin Yemi Tippler Yem - Adana Güvercin Yemi

    GÜVERCİN SAĞLIK ÜRÜNLERİ

 

PROTOBAC

 

KULLANIM AMACI:

 Güvercinlere özel hazırlanmış canlı maya ve bakterileri içeren, enzim katkılı probiyotiktir. İçeriğindeki multi enzimlerle sindirimi düzenleyerek yemlerin besin değerini(protein ve enerjisini) arttırarak yemden yararlanmayı yükseltir.Hızlı büyüme,kaliteli kas ve tüy yapısı oluşmasını sağlar. İçerdiği canlı bakteri ve   mayalar ile,bağırsak asitliğini yükseltip ,düzenleyerek  ecoli sp, salmonella sp ve campylabacter  sp gibi ishal ile seyreden enterecocların üremesini durdurarak ,enfeksiyon oluşumunu engeller.İshalleri durdurur. Antibiyotik kullanımı sonrası yararlı bakteri florasının tekrar tesis edilmesi için mutlaka kullanılmalıdır.Güvercinlerin  üreme performansı,döllü yumurta  oluşumuna  ve canlı civciv çıkışını olumlu yönde etkiler.

KULLANIM ŞEKLİ: 1 lt dinlenmiş suya  2 ölçek(yaklaşık 5 gr) eritilerek, güvercinlerin içmesi sağlanır. 1 kg yem  ve/veya mamaya 4 ölçek (yaklaşık 10 gr olarak kullanılır.)

 

 

 

PROSACC-DİGEST

 

KULLANIM AMACI:

Mükemmel bir bağırsak düzenleyici, mikotoksin bağlayıcı ve doğal protein,vitamin ve mineral kaynağı inaktif bira mayasıdır.Bileşiminde bulunan etken maddeler ile  yemlerdeki besin maddelerinin daha iyi sindirilip emilmesini sağlar, yemden yararlanmayı maksimum düzeye çıkarır. E.coli, salmonella campylabacter ve perfingers gibi sindirim sistemi enfeksiyonları ve ishal  etkenlerinin üremesini durdurur. Güvercin ve kafes kuşlarına yemlerle bulaşan mantar mikotoksinlerini bağlayarak etkisiz hale getirir. Düzenli kullanılması  çok önemlidir.

KULLANIM ŞEKLİ: 1 kg yem veya mamaya , 20 gr  prosacc-digest (2 yemek kaşığı) karıştırılarak kuşlara tükettirilir. içme suyu ile  kulanılmaz.

UYARILAR: Her gün taze olarak hazırlanmalıdır.  Prosacc-digest;  enzim ve probiyotik içerdiğinden, fazladan enzim ve probiyotik kullanılmasına gerek yoktur.

 

 

 

PROVİTA MULTİ MİNERAL  TOZ (PEMBE TOZ)

 

KULLANIM AMACI:

Güvercin ve kafes kuşlarının kemik ve kas gelişimi, yumurta kabuğu kalite sorunlarının giderilmesi, iskelet sistemi bütünlüğünün sağlanması amacıyla ihtiyaç duydukları mikro ve makro minerallerden oluşan  toz premiksdir.

KULLANIM ŞEKLİ: 1kg yem veya mamaya 20 gr provita mineral (2 yemek kaşığı ) karıştırılarak kuşların tüketmesi sağlanır. Her  gün taze olarak hazırlanıp, haftada 2-3 gün verilir.

UYARILAR : yeme karıştırılarak kullanılır. İçme suyu ile kesinlikle kullanılmaz.

 

 

 

BABYFORT

 

KULLANIM AMACI:

Yavru ve yetişkin güvercinlerin;  performans, yavru bakımı,  enfeksiyon durumlarında, yavru güvercinlerin gelişme geriliklerinde artan besin madde, amino asit, vitamin ve mineral ihtiyaçlarını giderilmesi amacıyla formüle edilmiş vitamin, mineral, amino asit bileşimli yutturma tabletidir.

KULLANIM ŞEKLİ:  Yetişkin güvercinlere  günde 2 tablet, yavru ve  yarış güvercinlerine yarış öncesi ve sonrası, hasta güvercinlere  günde  2 tablet olarak uygulanır.

 

UYARILAR: Yutturma tabletidir.  Başka şekilde kullanılmaz.

 

     Copyright © 2020 Tippler Yem Güvercin Yemleri. Tüm hakları saklıdır.   Adana Web Tasarım